| anonim_4396 a întrebat:

am nefrectomie si splenectomie iar de curand am facut o infectie urinara, urmez un tratament specific (antibiotice: zanocin, rowatinex, paracetamol, nurofen) dar de cand am aceasta infectie si pana acum (o saptamana)nu scap de febra (37grade). Tin sa mentionez ca nu mai am alte simtome ca la inceput: usturime al urinare, o mica sangerare in urina, febra mare etc. Trebuie sa ma ingrijorez in continuare sau sa merg la medic sa schimb tratamentul...Astept un raspuns va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul care ti-a recomandat tratamentul, desi eu nu cred ca e ceva grav. Doar ca infectia se vindeca mai lent, dar tinand cont ca ai un singur rinichi, e preferabil sa mergi la medic sa te asiguri ca infectia nu urca pe ureter spre rinichi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum trebiue sa mergi la medic pentru ai spune toate problemele. el te va linisti daca nu este nimic deosebit sau, va schimba tratamentul, poate va adouga altceva... numai medicul iti poate raspunde. nu ar trebui sa stai cu febra fara sa mergi imediat la medicul tau. sanatate iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la medic (de fam.si de la urgente), in urma analizelor a reiesit ca mi-a trecut infectia dar m-am imbolnavit de o viroza pulmonara usoara. E posibil sa am febra (37, 1; 37, 2) de aproape 2 saptamana.chiar daca iau medicamente specifice bolii (paracetamol si zanocin?!