| Vivilica a întrebat:

Bună ziua! Am.nevoie de un sfat,va rog cine se pricepe sau a trecut prin asa ceva! Soacra mea are o forma de psoriazis foarte urata,practic piciorul drept,talpa este mancata de psoriazis, se curata carne vie de pe el! Nu știe ce sa mai facă,ce sa maia dea acolo, este dureros și chiar sângerează! Știți vreun remediu bun și de efect! Mulțumesc celor ce vor răspunde!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Psoreazisul nu este cu rani deschise, doar decolorare al pielii.
Ranile de pe picior pot avea alte cauze, pentru identificarea carora trebuie sa mearga la un consult dermato-alergic aprofundat!
Sa nu neglijeze, fiindca poate ajunge chiar si la amputarea piciorului, daca se agraveaza!

| RxTx a răspuns:

Perfuzie cu aegint coloidal ionic in fiecare zi pana cand ii teece
Sa manance multe lamai
Sa facs sport
Sa bea aur coliidal
Si platina colidala
Sa stea de la ora 5 am pana la ora 9 la soare
La rasaritul soareluli
Sa mearga la dermatolog sa faca analize sa vada daca nu cumva este si infectata zona respectiva cu ceva

Sa se spele xu apa de var adica spa aceea in care a clocotit bolovanii de var ot ca este un foarte bun desinfectant in mediul bazic nu traiesc virusi bacterii microbi
Nu le place mediul bazic

Sa isi alcalinizeze sângele
Sa isi pregătească cazare veșnică sa se puna bine cu cei de dincolo.
Sa va faca testamentul

| HUAWEHUAWE a răspuns:

O crema HIDRATANTA si RECE RECE de la frigider, ii trece in 3 ore (a facut-o un prieten si merge)

| DARLINGx a răspuns:

La spital!, Până nu se agravează mai mult. Sau tratament uite aici ceva https://www.psoremiss.ro/servicii-psoremiss? https://www.proctoline.ro/......gL0Q_D_BwE sper că te pot ajuta!