| bitza1996 a întrebat:

Bună ziua.
Am niște răni la picioare nu foarte mari dar au fost atât de dureroase încât nu puteam sa merg. După câteva pasamente cu dermazin rănile s-au curățat și nu ma mai dor când stau în pat, sau când merg mai mult timp. Dar ma dor când stau pe picioare sau când stau pe scaun.
Ciudat mi se pare faptul ca dacă ridic picioarele simt ca și cum mi-ar coborâ sângele din picioare, iar când ma ridic timp de 5 secunde zici ca nu am absolut nimic dar după alea 5 secunde cum presiunea din picioare creste și e insuportabil sa stau în picioare.
Are cineva o idee despre ce înseamnă asta?
Va rog ajutați-mă. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioanacristina666 a răspuns:

Ia medicamente si antibiotice, atat pentru infectie, cat si pentru durere.Si incearca pentru o vreme sa nu mai faci prea mult efort, sa te odihnesti mai mult.Ranile sunt pe gamba, pulpa sau in talpa?

1 răspuns:
| bitza1996 explică:

Sunt pe gamba pulpa și. (partea exterioara a talpii), acum pot sa merg și sa stau în picioare deși am luat nurofen cate 2 de 2 ori pe zi, numai ca acum ma mănâncă foarte tare și sper sa se vindece
Mulțumesc pentru răspuns