| Varga_Alex_1985 a întrebat:

am o durere cumplita in gura stomacului o simt, ce medicamente imi recomandati pana luni cand merg la control

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu as recomanda nimci, pentru ca, de ai ulcer, poti sa faci o criza si sa ajungi in urgenta la spital.
Cunosc un caz foarte bine, caruia i s-a salvat viata in ultima clipa, luand un banal dicarbocalm pentru o durere de stomac, care i-a provocat hemoragie interna, pentru ca avea nu gastrita cum banuia, ci ulcer perforat.

Te sfatuiesc sa manaci mancare de regim cateva zile, pana ajungi la medic, sa nu bei alcool deloc, sa bei ceaiuri de musetel si sunatoare, care calmeaza durerea si sa te odihnesti.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Almagel A, sau Malox

| Iobagul a răspuns:

Poate sunt doar arsuri gastrice, acestea trec foarte repede cu bicarbonat, cel mult ai putea sa iei o lingurita, nu ai ce sa patesti!