Întrebare recomandată | Raducons a întrebat:

Bună ziua.
Am o durere la genunchi cand fac efort, cred ca este din cauza bicicletei, am mers multi ani pe distante lugi si cred ca s-a intamplat ceva. Cei care aveti problema ce ati facut? Am dat cu alifii dar nu a disparut durerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mergi la un ortopet ca nu este de joaca cu genunchii.
Am avut doua luxati de rotula si crede-ma e foarte nasol.De la ligamente la menisc poate sa fie orce. Pune o genunchiera pana una alta si mergi la medic.

| anonimg a răspuns:

Eu am avut probleme cu genunchii dar nu de la bicicleta.
Trebuie să nu ignori două lucruri:
-alifia să fie dată de medic specialist
- repaus total până la refacere completă.
Dacă recomandarea unui medic nu te ajuta, mergi la un altul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Am luat antiinflamatoare si am scapat de durere.

| HadesSs a răspuns:

Asculta sfaturile lui Bulanel, iar la grasimi sanatoase prin cele din mancare poti lua un supliment de omega.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cartilaj de rechin, animal flex, încălzire buna. Multe grasimi sănătoase plus multa apa=> ajuta extrem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neaparat mers la medic.

| MrYonXtrez a răspuns:

Incearca sa iei Calciu si Magneziu, deoarece poate fi din cauza cartilagiului de la oase. Dupa un timp daca ai lipsa de calciu se freaca oasele unul de celalt.