| Erekest a întrebat:

Am o întrebare.
Ciclul mi-a întârziat o săptămână, iar eu peste 4 zile plec într-o vacanță. Cum pot să fac să nu îmi vină cât timp sunt în vacanță? Să amân pentru încă câteva zile. Vă rog, ajutați-mă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu poti amana decat eventual cu anticonceptionale prescrise de ginecolog, dar incearca sa mergi pe la farmacii sa intrebi de ceva care macar sa-ti reduca cantitatea/scurteze timpul menstruatiei. Eu am facut asta odata si mi-a dat un sirop care m-a scapat mai repede si era ceva naturist din plante care nu m-a afectat cu nimic.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu ai ce sa faci.