| Teodora11 a întrebat:

Bună ziua. Am o mică problemă. Ieri când am mâncat, m-a cuprins o durere îngrozitoare în toată gura, mi-a amorțit, s-a inflamat, pentru că am mușcat cu o anumită măsea. Cred că este nervul. Este o senzație mult mai rea decât cea când mănânci dulciuri. Astăzi, am încercat din nou să mănânc și la fel. Ce aș putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la dentist sa i ti scoata nervul de la masea sau poate trebuie plombata o fi carie acolo, numai un medic stomatolog stie după ce te consultă, ce varsta ai?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| raMLesS a răspuns:

4 cuvinte
STO MA TO LOG

| raMLesS a răspuns:

2 cuvinte
DEN TIST

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la dentist ce altceva sa faci.

| Teodora11 explică:

Pe moment ce aș putea face ca să calmez durerea? Nu îmi permit să merg la stomatolog.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Teodora11):

Ia un algocalmin fiolă sau augmentin dar trebuie reteta de la medicul de familie pentru orice nu le poti cumpăra fara retetă.