| valentin233 a întrebat:

Buna ziua! Am o problema ce ma ingrijoreaza de ceva vreme si anume venele vizibile de pe maini. Ce-i drept sunt si eu slab, si am mainile subtiri, dar altii care au mainile la fel ca ale mele nu au venele chiar asa de umflate. Am doua intrebari in legatura cu acest subiect.
1- Se poate face ceva sa nu mai fie venele atat de umflate pe maini ( e un aspect foarte foarte urat, si venele sunt foarte numeroase, parca imi acopera toata mana )
2- Daca ma voi apuca sa fac sala, acestea vor devenii mai vizibile decat sunt acum?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Buna
pai daca esti mai slab tu de felul tau asta explica multe
o alimentatie bogata in vitamine te-ar ajuta sa mai ´pui putin´ pe tine
si da sala ajuta foarte mult iti va lucra toate grupele de muschi
Eu zic sa incerci macar o luna daca vezi ca venele persista sa ramana la fel du-te repede la doctoru de familie, nu e ceva grav odata ce nu ai dureri sau alte chestii dar e bine sa previi acest lucru!

| Anonima264 a răspuns:

Buna,am un raspuns care apartine la ambele intrebari!
Acum ti-as putea spune, dar ca sa nu zic raspunsul gresit mergi mai bine la medicul de familie si spune-i!
Asa vei primi raspunsul corect la ambele intrebari!

| valentin233 explică (pentru Anonima264):

Spune-mi, te rog! La doctor oricum nu ma duc.

| Anonima264 a răspuns (pentru valentin233):

Nu e nimic grav(dupa parerea mea) si poti merge la sala!

| Chio9 a răspuns:

Daca muncesti multe, bei sau te droghezi. asta-i explicatia. Daca nu du-te la un doctor.

| strazi1 a răspuns:

Stai linistit, mostensti pe cineva din neamul tau... e ceva normal sa ai trasaturi dupa mama, tata, sau bunici,, probabil ai ochii mamei si nasul bunicului,, e ceva normal.