| costi900 a întrebat:

am o problema de luni am inceput sa tusesc si spre seara am facut febra,in fiecare zi tuse si febra am luat tot felul de medicamente coldrex max grip,nurofen raceala siropuri si abia sa mai potolit tusea dar febra si frisoanele tot mai rar astazi m-am trezit cu un nod in gat si nu ma lasa sa elimin tusea mi-a venit sa vomit dar nu am putut se blocheaza acolo in nod si nu pot nici macar sa vomit,ma doare putin pieptul cand trag aer adanc,nu mai stiu ce sa fac am luat niste mucosolvan pastile in speranta ca ma ajuta, la medic nu pot ajunge este in alt oras si sper sa ma tin pe picioare si sa merg luni, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Imfuzie de oregano cu sare de mare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sper ca tot mixul ala de medicamente l-ai luat la recomandarea farmacistului nu de capul tau. Eu de obicei cand am gripa iau doar un paracetamol sa imi scada febra si durerile, beau multe lichide, mananc sanatos, stau in casa si astept sa imi treaca. Daca situatia ta se agraveaza mergi la medic, nu e de joaca.