| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema pe care as dori sa o discut cu alte persoane pana sa merg la un medic.Ma chinui de foarte mult timp sa imi gasesc un loc de munca nu petru ca sunt pretentioasa sau lenesa ci pentru ca mie foarte greu sa comunic cu persoane straine.Cand trebuie sa socializez cu persoane care sun si posibile angajatori ai mei am o stare de panica frica si rau.Nu stiu cum sa fac sa trec peste asta am probleme in viata persoanala si chiar am nevoie de un loc de munca doar ca problema asta ma face mereu sa aman sau sa imi faca rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai? Mergi la un pshiholog sa te ajute sa depăsesti teama aceasta.Si in ce domeniu ai vrea sa lucrezi?

| Freya1 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

22.Nu am un domeniu pe care l-as prefera indiferent dar cel mai mult ma sperie ideea de munca in echipa sau atunci cand trebuie sa stea angajatorul langa mine sa imi urmareasca munca.

| Coman_Bianca_1989 a răspuns:

In primul rand, ai cu siguranta nevoie de un psiholog.Problemele tale sunt la nivel moral si tot ce ti se intampla este legat strict de subconștientul tau.Atunci cand senzatiile de panica apar încearcă să comunici cu subconștientul tau încercând să te convingi ca nu ai de ce sa te temi.Bafta!