| MP89RA a întrebat:

Bună ziua, am o problemă, pe data de 10 dec mi-a venit menstruația cu o zi întârziere, fără simntomele clasice(dureri, crampe etc) nimic, a venit câteva pete închise la culoare și un pic roșu când ma ștergeam. Oricum mai nimic ca, atunci când ți se termină menstra ultimele zile. A doua zi la fel doar o dunga de un deget pe absorbant dar concentrată ca consistenta (nu cheaguri) și când ma ștergeam vag ceva maro și o mică durere lombară partea dreaptă suportabila. A treia zi la fel, mai nimic, dimineața la fel foarte, foarte puțin și spre seară absorbantul curat. Precizez ca, luna trecuta mi-a venit cu o întârziere de 14 zile cca dar luna asta doar o zi. Pe data de 6 și 9 decembrie am întreținut relații sexuale neprotejate, avem în plan al treilea bebe. Am 30 ani, in rest nimic mi se pare ciudat sa îmi vina atât de puțin. La mine ori nu vine cu întârzieri câteodată ori îmi vine de consum 3 pachete de absorbante. Mulțumesc pentru viitoarele răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Mie personal mi se pare ca NU ti-a venit menstruatie, ci altceva
moment in care CHIAR ar trebui sa mergi la ginecologie si sa verifici 2 lucruri
2. daca esti insarcinata

1. DACA AI INFECTIE... ce descrii tu cam asta inseamna, imi pare rau sad

| MP89RA explică (pentru Bizon95):

Poate fii si infecție cred dar la mine până ajungi la un ginecolog și pv mori și resurcitezi de 2x? oricum eu am programare din octombrie de la întârzierea trecuta tocmai pe 20 dec?‍♀️? poate a să îmi vină sau o fii și un reziduu de la ultima menstruație sau bebe. Este ciudat nici a spotting nu pare ar tine mai puțin?‍♀️. Mulțumesc pentru ajutor

| Bizon95 a răspuns (pentru MP89RA):

Programare intarziata 3 luni, uau, uau, UAU

sistemul medical din rrrominica e de rahat, totusi, m-am dus la medicina muncii (joia trecuta), mi-au gasit hypertensiune 22+, au REFUZAT sa imi dea actul si m-au trimis la o policlinica de stat UNDE AM PLATIT CONSULTATIA LA CARDIOLOG, asa ca dupa 3h m-am intors "victorios" cu diagnostic si tratament, moment in care intreb cu o curiozitate TOTAL MORBIDA:

IN CE TARA ESTI?!? in care se amana programarea la ginecolog cu 3 luni?!?

| MP89RA explică:

M-am exprimat greșit ultima fraza, menstra îmi întârzie nu tot timpul depinde, dar consistenta și durata ei e normală 4, 5 zile dura.