| ioanalexandra345 a întrebat:

Bună ziua. Am o problemă. Pe mana aveam o alunita foarte mica, cu fir de par înăuntru( am auzit ca acestea nu sunt cancerigene) si foarte putin ieșită cat sa se simtă la atingere.
Cand m-am epilat din greseala am tăiat-o putin.
Sânge a curs la fel foarte putin. Asta s-a intamplat in ziua de luni, dimineata.
Am curățat sângele, am pus baneocin si plasture zilnic.
Nu observ o modificare a ei, doar acel punct in care a fost taiata care pare să se vindece.
Ajutati-ma va rog.
Exista posibilitatea sa fac cancer? Sunt o persoana foarte panicoasa si mi-e frica de mor, ma pun la somn numai cu gândul la asta.
Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic, nu te mai panica degeaba.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu nu cred că o să ai cancer, tongue serios, doar așteaptă
a, și speră că va fi ok cândva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un dermatolog daca chiar te panicheaza asa de mult... daca zici ca era necanceroasa si nu sa modificat atunci nu are rost sa te mai gandesti la ea. Daca e scoateo la un specialist si gata.doar daca era canceroasa risti sa ai probleme. data viitoare fi mai atenta.
Eu mi am taiat de 4 -5 ori anumite alunite de pe corp/maini si nu am facut cancer ..si curgea si sange.

| ioanalexandra345 explică (pentru anonim_4396):

Nu am de unde sa stiu daca era necanceroasa. Am auzit ca cele cu fir de par înăuntru nu ar provoca cancer.
Era foarte mica si inca este acolo. doar am zgariat o putin si mi-a curs sânge la fel de putin

| MihaiEminescu666 a răspuns:

Nu prea cred că vei păți ceva.
Aveam o prietenă care, când era mică, și le tăia cu foarfeca. laughing
Las-o să se vindece și nu umbla la ea.

| Iulian998876 a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic, si eu am tăiat o grămadă de alunite.
Dar dacă observi ceva schimbat, o vizită la medic nu ar strica