| SebiAdrian69 a întrebat:

am o problema si nu stiu daca este grava sau poate nu am nimic.
Se infunda urechile asa aiurea si aud un fasaut puternic si cand ma ridic brusc ametesc usor si apar ca niste purici negri multi ("vad negru in fata ochilor") daca e sa fie de la tensiune sau ceva rog sa imi mai recomandati simptome si ce boala este. MULTUMESC (am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna ti medicul de familie el stie.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" SebiAdrian69 : rog sa imi mai recomandati simptome "

sună-ți medicul de familie, sunt semnale grave aici

| SebiAdrian69 explică (pentru sierra1):

Luni pot ca astazi a terminat programul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie tinitus cauzat de tensiune, hipertensiune mergi la un cardiolog pentru control evita cât de mult posibil sa asculți muzica în căști mai ales cele tip in ear cu dopuri.

| SebiAdrian69 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca am sau daca apare cand am tensiune poate dar nu am zgomote sau cv in general. am acoperit urechile ce aud este doar inima cum pompeaza sangele care cred ca este cv normal

| anonim_4396 a răspuns (pentru SebiAdrian69):

Pai sunt 2 tipuri de tinitus intermitent și permanent exista și tinitus pulsativ dacă îți apare câteodată sau rar acel fasait în urechi s-ar putea sa scapi de el dar dacă îl auzi în continuu adică e permanent vei rămâne 4 ever cu el mie îmi pare a tinitus pulsativ dacă îl auzi odată cu bătăile inimii cauzat de anevrism arterial sau ateroscleroza carotidiana da eu zic ca e de la tensiune probabil o tensiune oscilanta. Prezintă te la ORL dacă persista acel fasait chiar dacă e intermitent maica-mea are probleme serioase cu tensiunea și diabet și nu nu are asa ceva deci nu e ceva normal ce ți se întâmplă.

| Yrem3119 a răspuns:

Ai un aparat de masurat tensiunea in casa?

| SebiAdrian69 explică (pentru Yrem3119):

Da am si am masurat si am avut 12 cu 7 si la inca aprox o ora tot 12 cu 7