| anonim_4396 a întrebat:

Am prins un somn de 10 kg care are o gramada de icre si as vrea sa le gatesc. Unii zic ca sunt comestibile si ca le pot gati, dar altii zic ca sunt toxice si voiam sa va intreb ce sa fac cu ele? Le pot gati? Ca este pacat sa le arunc
P. S.: daca puteti sa imi dati si mie o reteta pentru ele, ar fi grozav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| perla a răspuns:

Curata-le de pielita de deasupra si pune sare, stoarce o lamaie mijlocie si freaca-le putin, dupa fierbe niste gris cu apa (doi pumni de gris cu putina sare)dupa ce a fiert grisu, il adaugi la icre putin cate putin si pui ulei ca la maioneza, freci pana se umfla si se dubleaza totul. daca iti place cu ceapa tai pestisori mici, daca iti place cu masline la fel tai maslinele fin, pui pe paine si pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ori ce caz nu le manca
P. S. sunt Dr.