| alysteel100 a întrebat:

Buna ziua am si eu nevoie de ajutor de aproximativ 2 luni am asa o senzatie parca numai imi simt fruntea simt asa ca e amortita ca si cand nu as avea parca nu e legata de gura cum s-ar zice nu pot sa gandesc ..nimic ma incurca la vorbire vorbesc foarte greu am niste intepaturi si furnicaturi pe la tample am fost la neurologie si mi s-a zis ca nu am nimic neurologi si cica ca am nevroza da eu nu cred asa ceva.....ca simptomele aste nu se regasesc la nevroza simt ca si cand nu as avea capu din fata de la frunte nu stiu cum sa va zic ...ma jeneaza foarte tare.nu pot sa inteleg nimic parca am fruntea blocata sau creieru din fata nu stiu ce sa mai cred mi-am facut niste analize si mi-au iesi foarte proaste glanda tiroida mare si tgp mare simt ca ma sufoc uneori si am stari nasoale asa de depresie plang de nervii cateodata ca nu ma simt bine ce oare sa fie? si ma simt foarte agitat. si din cauza asta ma ia somnu foarte greu nu pot sa imi inchid ploapele si imi tremura mai tot timpul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bianka12 a răspuns:

Mergi urgent la endocrinolog! Trebuie sa-ti tratezi glanda tiroida.