| Andreiul07 a întrebat:

Buna Ziua, am si eu o intrebare pentru cei care au folosit vreodata Vibrocil Actilong Spray Nazal, vreau sa stiu daca s-ar intampla ceva daca iau de 3 ori pe zi sprayul. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sekim a răspuns:

Salut
Spray urile de genul sunt inutile. In primul rand, au efect temporar adica maxim 2-3 minute desfundandu-ti nasul. In al doilea rand, nu ai voie sa l folosesti decat de 3 ori, deci o sa ai nasul "curat" doar cateva minute intr-o zi, si in rest o sa fie tot infundat sau plin de mucus. Singurul efec pe care il poate avea este de a reduce bacteriile din nas.