| Densia03 a întrebat:

Bună ziua,am și eu o întrebare, trebuie sa scot urgent măseaua de minte, însă mi-e tare frica de durere, de extras, de ace, simt ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cere dentistului să te dea cu un spray anestezic înainte de a-ți face injecția! Așa nu vei simți injecția! După ce își face efectul injecția nu vei mai simți nimic.
Durerea vine după ce îți extrage măseaua și trece efectul injecției!

| Densia03 explică (pentru gabicoo):

Aoleu, va durea la urma...crying(

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simti nimic, totul se face sub anestezie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu simți nimic, și nici după nu simți dureri, și dacă simți poți lua ketonal sau nurofen. Ia Sedatiff pc de la farmacie ca ai probleme excesive cu emoțiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

La dentist, de obicei, în mod normal te anesteziază, deci nu ar trebui să simți nimic!
Curaj! happy

| RealKing01 a răspuns:

Nu o să simți mare lucru nici nu o să te doară tare, îți dă cu un spray care amorțește dinții și de scos iți scoate repede măseaua nu durează mult.