| Ana-Maria_Lungoiu_1993 a întrebat:

Buna Ziua. am si eu o intrebare, ultima menstruatie am avut-o pe 19 februarie, trebuia sa imi vina pe 19 martie, dar nu a venit ..asa ca am facut un test de sarcina care a iesit pozitiv, am fost si am facut o analiza la HCG care a iesit de 89, 9. dupa doua zile am reptat analiza, care s-a micsorat a iesit de 82 ..intrebarea noastra este este mica valoarea si sarcina este oprita din ovulatie, mentionez ca doctorul a spus sa astept o saptamana sa vedem daca isi face apartia cm ..nu am nici o durere decat de sani ..Va rog sa imi raspundeti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Valoarea este cam mica si poate fi o sarcina oprita in evolutie. Ai insa nevoie si de o ecografie buna, cu sonda transvaginala care sa localizeze sarcina. Daca e doar o sarcina oprita in evolutie, mai poti astepta o saptamana, dar daca sarcina nu este in uter si esti in situatia unei sarcini extrauterine oprite in evolutie, trebuie sa primesti urgent tratament (sau operatie, in functie de starea trompei)

| Ana-Maria_Lungoiu_1993 explică:

Acum un an la fel sa întâmplat... Si din păcate am pierdut-o, de aceea îmi este teama. Doctorul a spus sa aștept pana luni

| Brigaela a răspuns:

Pana luni e OK. Trebuie sa faci mai multe analize ca sa vezi de ce se intampla asta

1 răspuns:
| Ana-Maria_Lungoiu_1993 explică:

Am vreo 3, 4 săptămâni de sarcina