| StarsFresh a întrebat:

Buna ziua am si eu o mare problema si v-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta, deoarece problema asta nu imi da pace de 1 luna incoa, si numai pot pleca nicaieri, sa va povestesc cum s-a intamplat, pe 1 noiembrie noaptea ma foiam ce ma foiam in pat si am dat sa ma ridic din pat si nu stiu cum m-am ridicat ca am ridicat capu sus, si de atunci am o senzatie foarte urata, parca nu as mai avea gat, sunt unele momente cand simt ca numai simt gatu deloc si parca numai pot sa plec dupa loc, am fost la spitalul sfantul pantelimon mi-am facut radiografie a iesit buna, m-a consultat un neurochirurg si mi-a zis ca am cv la glanda, bun, am fost si la glanda, si mi s-a zis, ca nu e nimic in neregula cu glanda, si mi-a dat ceva pentru raceala ( cu toate ca eu nu sunt racit ) nu stiu cum sa va explic sa intelegeti, parca numai e bagat gatu in corp ca sa intelegeti asa si nu il mai simt, ce sa fac? cand dau sa plec din pat parca plec da as pleca fara gat, e o senzatie foarte urata sad credeti-ma numai pot sa plec nicaieri... aveti idee ce ar putea fi? numai pot credeti-ma.am incercat tot felul doctori, fastum gel, comprese cu spirt,,, nu stiu ce sa mai fac sunt disperat sad, uneori mi se blocheaza tot si nici sa mai vorbesc numai pot imi blocheaza tot capul sad cred ca totu se trage de la miscarea aceea, ce am facut pe 1 noiembrie ca pana atunci nu am avut nimic sad ce imi recomandati? tin sa precizez ca, am mai avut chestia asta acum jumate de an da mi-a trecut de la sine in 2, 3 zile da vad ca acum e treaba serioasa si deja am 1 luna si nu s-a ameliorat mai deloc, si uneori am si dureri in spatele capului si in barbie spuneti-mi voi unde sa mai merg ca numai suport senzatia asta, toata ziua stau in pat, nu pot sa fac nimic ast un raspuns care ar fi cauza...si unde as putea merge v-as fi foarte recunoscator happy Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MMAV a răspuns:

Dacă judecăm la rece, poate fi o problemă pe sistem nervos, dacă îți amorțește și capul, consumă alimente bogate în magneziu, mănâncă puțin puțin mai sărat... Dar de asemenea poate fi și o ruptură de mușchi. Încearcă să te masezi la duș cu săpun pe locul din spatele coloanei... Poate să fie și de la lipsa aumitor substanțe din organism. fă câteva analize mai amănunțite, să nu fie ceva mai grav. ai grijă, poate fi grav!

| StarsFresh explică (pentru MMAV):

Multumesc frumos pentru raspuns...