| anonim_4396 a întrebat:

.. am si eu o nelămurire, deci aseara a inceput sa ma doară capul foarte tare si sa îmi curgă sânge din nas foarte mult... ce am facut inainte am fost intr-un parc la petarde si am împușcat destule acum nu stiu daca de la ele... Voi ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriel_Sergiu_1986 a răspuns:

De la praful de petarzi. am patit si eu... sad dar poti sa consulti si medicul sa nu fie si vreo alergie la praf

2 răspunsuri:
| ZEYN a răspuns:

Nu cred ca sunt de la ele, decat daca te-ai frecat la nas dupa ce le-ai puscat fara sa te speli pe maini, daca problema persista verifica un medic poate sa fie de la altceva...

| Scriitoare a răspuns:

Cred ca socul timpanului produs de zgomotul destul de enervant al unor petarde(si cum ai zis ca destul de multe),ti-a provocat caea durere de cap, plus sangerarile nazale.
Ideea e ca nu trebuie sa iei pastile atat timp cat nu-ti sunt sugerate de un doctor, pentru ca nu ai de unde sa stii daca e vina zgomotului sau ai o alta problema.
Cel mai bine, ar fi sa discuti cu un medic specializat foarte repede, fiindca asa ceva este destul de grav.