| Denisa445 a întrebat:

Am și eu o problema. De la un timp am început sa observ pe mâinile mele niște "puncte" (nu chiar) cu par. Nu sunt bubițe sau ceva. Va rog ajutați-mă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Buna, daca te ingrijoreaza asa mult, mergi la un dermatolog competent din zona ta si sa iti ofere un consult. Aici vei gasi doar opinii generale, dar un medic iti poate zice exact daca este o problema sau nu si tratamentul corespunzator.

| ibaal a răspuns:

Poate este foliculita, daca te epilezi...
Sau pur si simplu creste firul de par si uneori ii este mai greu sa strapunga epidermul.
Incearca un scrub bun si elimina pielea moarta...