| Danieladr a întrebat:

Am si eu o problema de sanatate, nu stiu ce sa mai fac. Ma trezesc in fiecare zi la 8 dimineata si dupa aceea ma ia durerea de stomac tare si trebuie sa mananc ceva fortat pentru ca nu imi este foame deloc dar mananc ca sa imi treaca durerea si dupa aceea nu mai pot dormi. Ma ia rau, simt ca raman fara aer, trebuie sa ies afara sa ma imbarbatez singur si sa imi mai revin un pic, daca ma pun in pat ma ia rau de la stomac, simt o caldura ca ma arde ceva in burta in toata partea burtii si stomacului. Ce poate sa fie? Am facut analize, nu mi-a iesit nimic doar sa fac o endoscopie. Mentionez ca am 26 de ani si locuiesc in Londra si aici e mai greu cu doctorii, ce sa fac ca imi este si frica sa ma pun sa dorm? Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat! Si acum cand scriu mesajul imi vine rau ma ia ameteala. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu cred ca e pe fond psihic. Poate ai niste atacuri de panica.

| Danieladr explică (pentru Bondarel99):

Nu cred ca am asa ceva adica chiar ma doare si nu intru in panica doar ma gandesc asa ce o fii... dar nu am.probleme.cu depresia sau altceva!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic așa.
Dacă te doare doar dimineața la sculare, iar apoi nu.
Să nu mănânci, să bei doar un ceai călduț. Și să vezi ce se întâmplă, căci se pare că este un fel de frică, care localizează durerea la stomac.

| Danieladr explică (pentru sadrian46):

Pai asa nu imi trece durerea ca am.incercat sa beau doar apa asa sa ma.pun sa dorm sau sa stau asa ma ia din ce in ce mai tare trebuie neaparat sa mananc ceva altfel ma.doare rau nu stiu daca v'a merge cu ceai si ce fel de ceai de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce e mai greu in Londra cu doctorii? ca si eu stau in Anglia de 6 ani, si n-am avut probleme, Mi-au dat trimitere si s-a rezolvat.
Este si normal ca dupa ce mananci, sa te duci sa faci putina miscare. nu sa te pui in pat?
E normal.
Ce-ai vrea, sa mananci si sa te pui in pat? si corpu cu mai metabolizeaza tot ce-ai bagat tu in tine? caltabosi si salamuri si cacaturi? daca stai in pat.
Mananci dimineata de regula, si apoi te duci la munca.
Daca nu muncesti, iesi afara fa miscare dupa ce mananci.
Du-te pana la magazin, ia ziaru, o paine, ceva.
Probabil ca ai un inceput de ulcer sau ceva.
Si eu am avut probleme cu stomacul, insa cand am fost la doctor, s-au uitat la tot ce a fost posibil si imposibil,
Colonoscopie, ultrasunete la organe, ct scan, rmn la organe, tot.
In afara de stomac happy
Asa este, cand suntem mici, ne face mama cu tata mancare dimineata, la pranz poate pachet, si seara iar mananci ca face mama ta mancare.
Dar cand esti singur, si nu se intereseaza nimeni, mananci toate prostiile si nu mai tii cont de orele de mancat si ce mananci, si de aici incep problemele.

| Kevinn2000 a răspuns:

Salut!
Dacă zici că e mai greu cu doctorii acolo, eu aș zice că ar fi bine să vii în România și să mergi la medicul tău de familie ca să îi explici problema.
Poate ai nevoie de o dietă specială sau nu știu, poate îți dă niște pastile sau ceva pentru problema ta și cred că îți va trece.
Eu zic că merită să încerci, decât să rămâi cu această problemă.