| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema, imi tot apar pe unghii pete albe si nu inteleg de la ce este? Ma deranjeaza, arata urat, trebuie sa-mi fac mereu unghiile cu vopsea colorata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bordeiuta a răspuns:

Cred ca ar putea fi de la o lipsa de calciu.

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Probabil duci lipsa vitaminei D care se ocupa cu fixarea calciului in organism.Incearca sa te expui la soare mananca carne.
Pentru asimilarea calciului poti consuma coji de oua macerate in zeama de lamaie si miere de albina.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca nu esti alergioca si cosumi destule prod lact, du-te neaparat la dermatolog, ai putea avea probleme cu asimilarea substantelor din alimentatie, sau si altceva, asociat.

| jolie_3446 a răspuns:

Ai o lipsa de calciu. Ai grija daca iei calciu sa il asociezi cu vitamina D3, care fixeaza calciul. Aceasta vitamina se activeaza la soare, deci incearca sa stai la soare macar 10 minute pe zi.

| stardeea a răspuns:

Sunt de la lipsa de calciu din organism.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de la lipsa de Ca

| sorin91 a răspuns:

Inseamna ca ai lipsa de calciu. ia calciu+vitamina de