| kyssme a întrebat:

am si eu o problema la genunchi, am fost la medic si a zis ca nu am nimic, cand aleg sau stau mult in picioare si ma misc bruc imi fuge rotula din nimic. Problema asta o am la ambele picioare, alt doctor mi-a zis ca trebuie operatie, stie careva vreun unguent ceva sa nu ma mai doara atunci cand mi se da intr-o parte rotula? Sau daca mai patit cineva asa cum a procedat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Schimbi medicul si fa un RMN, poate ai vreun ligament rupt

| gogu220 a răspuns:

Există nişte genunchere speciale pe care le găseşti în farmaciile cu articole de protecţie.

| Aube a răspuns:

Corect cum spune @Ravenous. Si eu m-am lovit de problema asta. M-am uns cu toate prostiile. Dar de fapt, trebuie sa port tocuri. Pentru ca am mers cu tocuri joase (sau chiar fara) am fortat piciorul si am calcat gresit. De acolo a pornit totul: genunchi, sale. Acum, ca sa-mi revin, pe langa tocuri trebuie sa port si talonete. Mergi la alt ortoped.

| Ravenous a răspuns:

Schimba medicul!

| MihaitaDd a răspuns:

E posibil sa te ajute informatia:

Osteofite la nivelul genunchilor

Indiferent daca exista osteofite la un singur genunchi sau la ambii, este necesara reglarea energetica a ambilor genunchi. Initial se vor relaxa genunchii si apoi se vor aseza palmele in dreptul genunchilor. Pentru genunchiul bolnav palma se tine mai aproape (la aproximativ 10 centimetri), iar pentru genunchiul sanatos palma se tine mai departe (30 de centimetri).
pentru tot articolul si detalii vezi:
http://www.mediculmeu.com/......tiilor.php

sau ceva tratament:
http://www.mediculmeu.com/......gative.php
http://www.esanatos.com/......r63533.php

sper sa ajute