| Mariuca179 a întrebat:

am si eu o urgenta!
Am un pisoias de vreo luna si are ochii efectiv ca doua bile pline de puroi. Am fost la medicul veterinar si i-a dat niste picaturi si a zis sa i le administrez. I le-am administrat si....niciun semn de vindecare. Sunt foarte speriata deoarece are ochii efectiv ca doua boabe de mazare galbene.

Răspuns Câştigător
| Naavin a răspuns:

Du-l acum la control la medicul veterinar. Sa stii ca de cate ori vei merge cu un animal la medicul veterinar si iti va da un tratament, dupa finalizarea lui, la vreo 5/6 zile du-te la control la medic, nu are rost sa risti mai ales ca il iubesti. Eu am riscat si imi pare rau ca am facut-o, poate azi mai traia pisoiul meu. Daca il vede un veterinar, asa vei fi sigura ca totul e 100% ok.

2 răspunsuri:
| UnGalago a răspuns:

Bună, Încearcă să ai puțină răbdare. Afecțiunea aceasta este una destul de gravă, dar multe pisicuțe reușesc să o învingă. Fă ce ți-a recomandat medicul și ai grijă de micul suflețel. Ai grijă să fie curat, să nu se infecteze mai tare, ține-l la căldură lângă tine, nu afară, și ai grijă să mănânce bine.
Sper să fie bine. Seară frumoasă!

| Mariuca179 explică (pentru UnGalago):

Nu stiu daca situatia s-a imbunatatit sau nu, pentru ca eu il las langa mama lui si azi de dimineata cand m-am dus la el...nu mai avea acele "boabe" la ochi...
Nu stiu daca este de bine pentru ca are ochii inchisi acum...imi e teama ca o sa ramana orb