| anonim_4396 a întrebat:

Am voie să fumez tigara electroinica după operația de deviație de sept? Daca nu, după cât timp as putea? Tin să menționez că a trecut o săptămâna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Eu am stat cam o luna fara fumat deloc dupa operatie, ca sa fiu sigura. Deoarece mi s-a dat sa fac si aerosoli de facut acasa si la doctor cand ma duc in vizita, si mucoasa nazala trebuia tinuta umeda iar daca fumam se usca mai repede si durea. Aveam picaturi uleioase pentru asta dar probabil nu am avut acelasi tip de operatie

| SeVraJ009 a răspuns (pentru Dandinelle):

Mie mi s-a recomandat să stau departe de aburi și de fum și d-aia intreb cam după cât timp as putea fuma din noua