| hitler1711 a întrebat:

Bună ziua. Aș dori niște informați cu privire la întrebările pe care le-ar putea adresa un medic nutriționist clientului. Aș prefera să îmi răspundă cineva care deja a fost la un medic nutriționist în Iași, sau chiar cineva specializat pe acest domeniu. Acesta va fi cumva interesat de viața sexuală a clientului, adresându-i întrebări despre asemenea subiect? Cum a fost întreaga experiență pentru dumneavoastră? Dacă se poate, niște recomandări? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim161530 a răspuns:

Buna! Eu am fost anul trecut la un medic nutritionist si totul a decurs foarte bine. In primul rand m-a intrebat cate mese am pe zi si cate gustari, ce greutate si inaltime am,cati ani am, daca iau micul dejun, daca am tinut diete etc. Nu ar trebui sa fie interesat de viata sexuala a clientului. Dieta pe care mi-a dat-o a functionat foarte bine. Mai mult decat atat m-a invatat sa imi schimb stiul de viata: am inceput sa beau mai multa apa, sa nu mai ''rontai'' intre mese si, cel mai important, am reusit sa ma mentin. happy Sper sa ai si tu parte de o experienta frumoasa la nutritionist si sa reusesti sa ajungi unde iti propui. Mult succes! big grin

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu am fost eu, dar a fost o prietenă la nutriționist în Iași.
A întrebat-o de istoricul ei (în ce perioadã a fost mai grasă/mai slabă), despre obiceiurile ei alimentare, despre activitățile ei (dacă face sport sau e sedentară), i-a stabilit tipilogia corporală și i-a dat o dietă personalizată.
Nu a întrebat nimic de viața sexuală și nici nu știu dacă ar avea vreo relevanță.
După ce a ținut dieta chiar a avut rezultate bune. Adică de fiecare dată când o vedeam era și mai slabă. Rezultatele erau vizibile cu ochiul liber după primele ședințe.
E un nutriționist undeva pe Ștefan, nu știu exact numele, dacă vrei mă interesez. Tariful e de 1 000 de lei pe program (3 luni), dar nu știu dacă e bătut în cuie sau variază; ea atât a dat.