| Petre_Victoria_1953 a întrebat:

As dori sa fac comanda pentru tratamentul naturist pentru prostata, pentru sotul meu, care in urma unei interventii chirurgicale nu mai poate urina si i s-a spus ca este vorba de marirea prostatei.Acum nu poate face interventie chirurgicala, este prea devreme intrucat are numai o saptamana de la operatie si este cu sonda.Ce raspuns imi puteti da? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Urologul iti va recomanda tratamentul potrivit. In afectiunile prostatei sunt foarte folosite tratamentele naturiste (de exemplu Prostamol) si medicul urolog iti va spune ce este permis sotului tau. Din pacate, pe net se vand niste preparate despre care unele studii spun ca ar creste riscul de cancer de prostata. Practic, producatorii, fac deocamdata experimente pe populatie.

| darrio2007 a răspuns:

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat sotului dar intrebarea ta este mult mai potrivita aici.Aici sunt medici de profesie.
Sursa:http://www.sfatulmedicului.ro

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru darrio2007):

Stai putin, scuze. Nu e gresit, scolile de medicina considera tratamentele naturiste leacuri babesti si e clar ca medicii la fel. Viorico, nu pot sa te ajut eu mult dar sa stii ca tatal meu are 83 si s-a scapat de operatia recomandata de ani buni de medici cu ceaiuri. Nu stiu ce e indicat, el are niste carti mai vechi dar gasesti si pe net despre ceaiuri.