| Mmaannuu111 a întrebat:

As dori sa stiu daca la radiografia pulmonara se vede ca am fumat. Mentionez ca am fumat din noiembrie pana acum o luna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NicolaeP a răspuns:

Nu nu se vede ca ai fumat. Dar daca fumezi mai mult timp iti va dauna si atunci vor aparea boli ce apar la radiografia pulmonara

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca plamanii ti-au fost afectati deja de nicotina, da, pot apare pete pe plamani, care se vad la radiografie!