| nebunatik94 a întrebat:

As dori sa va cer o parere, ce spuneti despre uleiul de ricin pentru cresterea si indesirea genelor si sprancenelor? Este un mit sau un adevar? Daca adaug Vit A sau E? Multumes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu rezolvi cu nimic. Asta-i problema de genetica si nu se rezolva cu tot felul de substante. Nu-s copaci sa pui ingraseminte la radacina.

| Andrebx a răspuns:

Buna. Eu una am folosit uleiul de ricin si pentru par si pentru gene si sprancene. Dintre toate, doar la par am vazut rezultate. De gene si sprancene nu pot sa-ti zic ceva concret deoarece l-am folosit maxim 1 luna. Oricum difera de la persoana la persoana, mai bine il incerci pentru ca s-ar putea ca tu sa ai rezultate fata de altii.

| nebunatik94 explică (pentru Andrebx):

Dar daca adaug in sticla de ulei de ricin Vitamina A si E?

| Andrebx a răspuns (pentru nebunatik94):

Nu cred ca o sa te ajute foarte mult. Mai bine le lasi asa, si iti pui extensii de gene.

| Elyelyalexandra a răspuns:

Sora mea foloseste Nu ii da Crestere mare La sprancene Dar Le are putin mai marii Eu nu cred ca este un mit ea a spus ca este genial Dar acum dupa tine...

| nebunatik94 explică (pentru Elyelyalexandra):

Dar pentru gene? le am foarte subtiri si rare Nu prea as vrea sa imi cumpar ser din farmacie este foarte scump