| Manuela567 a întrebat:

Bună ziua. Aș vrea să iau timp de 1 lună milgamma. Pe prospect scrie că se ia în cazul unor patologii. Nu am nicuna din cele menționate, vreau să iau pentru complexul de vitamine. Mă afectează cu ceva? Cineva care știe și a luat doar pentru vitamine? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

E o vitamină slabă!
Personal iau Glubifer Complex, care are Fier, vitaminele din grupa B-urilor.
De asemenea, B complex.
Renunțați la milgamma.
Cura nu se face 30 de zile neîntrerupt, ci 10, cu 5 pauză, până la epuizarea cutiei. Apoi 3 luni pauză și înainte de o nouă cură, analize medicale, dacă nu ați făcut până acum! Sănătate!

| Donsavas a răspuns:

Nu,nu te afectează. Sunt de calitate si sunt sigure, nu facaturi.

| oz_1736 a răspuns:

Sunt multe alte vitamine tip Complex. Nu lua milgama. Asta e pentru sistemul nervos si alte boli.

| Teo29 a răspuns:

Nu lua asa aiurea cand nu este cazul. Contine B-urile care luate in doze mari cand nu e cazul cresc riscul de cancer.

Daca vrei sa iei niste vitamine 1 luna pentru tine, recomand Eurovita Multivital A-Z care au eliberare prelungita, au dozele corecte de vitamine ( adica nu au 500 % din ceva, ca atunci clar ca e toxic ) si contin un complex nu doar de vitamine, ci si de alte substante benefice.

Iei una pe zi dimineata dupa mancare, contine si B-urile dar in doze normale.

| StoianMario1990 a răspuns:

Buna! Vreau sa-ti transmit faptul ca nu trebuie sa iei decat in cazul unor carente sau infectii. Daca vei lua vei risca sa faci surplus ceea ce va duce la consecinte grave...