| Spuky a întrebat:

Bună ziua. As vrea sa știu dacă proteinele pentru masa musculara cauzează crizele epileptice. Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Jigorugu a răspuns:

În mod cert NU cauzează niciun deficit dacă sunt proteine naturale ( cele din alimentele de zi cu zi : carne, ouă și lactate ). Dacă te referi la așa zisele " proteine" din cutiile frumos colorate cu titluri sclipitoare există o posibilitate că să îți dăuneze organismului pentru simplu fapt că poate fi orice altceva acolo decât proteine.