| Georg42ye74 a întrebat:

As vrea să știu și eu în ce constă operația de polipi la adulti.Cat dureaza, dacă doare si daca te mai internează după.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Se face adenoidectomie care consta in indepartarea vegetatilor adenoide (polipilor) cu diverse instrumente. In functie de cati sunt durata poate sa difere de la un pacient la altul. Nu doare, se face sub anestezie generala si nu necesita internare. Zona se cicatrizeaza rapid.

1 răspuns:
| Inceputul a răspuns:

Daca urmeaza sa te operezi la polipi, cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu doctorul despre asta deoarece el stie cel mai bine. Nu doare, adica cred sa se face anestezie.