| Marioaws a întrebat:

Buna Ziua! Astazi m-am trezit cu niste bubite foarte mici de culoarea rosie pe ambele picioare.Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil te-au mușcat niște purici.

| crud a răspuns:

Fireste ca este normal. Toata lumea se trezeste cu bubite mici si rosii. Ce ai, frate? Cum sa fie normal? E posibil sa fi inhatat niste puricei.

| Simpatic a răspuns (pentru crud):

Sau tantari, sau este urticarie sau sunt bube dulci de genul alora care apar de la caldura...prea repede ai pus ca-s purici mr.doctor diagnostic...e un poate!

| crud a răspuns (pentru Simpatic):

Simpatic comentariul tau, dar am scris acolo "este posibil". Am exclus urticaria pentru ca ea nu apare pe picioare. La restul te-ai gandit tu, dar mi-ai raspuns, dragalas, mie.

| Simpatic a răspuns (pentru crud):

Ba te asigur draga Crudule ca urticaria apare si pe picioare, facem pariu? sa raspunda o terta persoana care a avut /are alergie si macar 1 episod de urticarie ca sa nu spuna cineva ca ma dau eu mare. mersi

| crud a răspuns (pentru Simpatic):

Este ora 10, 42 PM si tu vrei dizertatii pe urticarii. De ce te urzici si ce ai cu mine? Ai avut alte pareri, le-ai exprimat, acum ce mai doresti? Vrei tu sa fie urticarie? Ok, spune-i lui Marioaws lucrul asta si gata. Sa stii ca, daca insisti sa imi atragi atentia, eu nu iti mai raspund. Seara placuta, incearca sa te simti bine.

| Simpatic a răspuns (pentru crud):

Ok nu ma urzic happy eu am expus niste posibilitati ca si tine. nu e o intrecere sau ceva.
eu nu dau IGNORE asa usor, asa ca nu te pacienta.
nu trebuie sa avem aceleasi idei referitor la un subiect.
stima