| lamasanustefan a întrebat:

Buna ziua. Azi am amestecat diverse combinatii de mancare. De la bere cu lapte, la suc fanta cu suc natural cu banane si 3 in 1(cafea) Si am mancat ciorba de burta cu parizer cu salata de varza.
Am realizat pe urma ce am facut. Si acum ma doare burta sau stomacul, cum i se mai zice, in partea de jos, langa ciocanel sa zic asa.
Ce as putea pati?
Scap usor doar cu diaree?
Sau e caz de 112.
Vb cat se poate de serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FengYuZhi a răspuns:

Normal...Ar trebui să ai dureri stomacale timp de 2-8 ore...
Recomand să luați o NO-SPA de 40mg care se poate lua pe administrare orală.
Dacă durerea nu trece în timp de 4-8 ore...Cel mai bine consultați sfatul doctorului!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ciorba de burta cu parizer... laughing
Combinatie perfect sanatoasa. Te poate face varza, dar ai noroc cu berea cu banane '
rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns:

Pai dupa amestecul asta super, asteapta-te la crampe, dureri de burta si diaree.
Nu-i caz de 112 ca nu-i nimic afectat si crede-ma ca nu vrei sa ajungi intr-un wc de spital si sa dormi pe marginea lui.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu as lua un imodium in locul tau si as bea niste ceai de menta. Zilele viitoare mananca orez simplu, branza, paine prajita si banane.

| dinaprilie a răspuns:

Respect!
?

| aumih16 a răspuns:

Pai cine te-a pus sa faci asa ceva!

| DarthNiger a răspuns:

Nu cred ca e un caz atat de grav ca sa suni la 112, insa orice om cat de cat normal la cap s-ar gandi ca daca ar incerca toate combinatiile astea, si-ar afecta stomacul si tot sistemul digestiv in general.
Pe viitor iti recomand sa nu mai incerci asa ceva fiindca nu iti face bine si poti avea probleme mari de sanatate.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

KO ți-ai făcut stomacul.