| ManeaFlorin a întrebat:

Azi la scoala am intrat intr-un coleg si m-am lovit la mana. Durerea este cumplita dar suportabila, ma doare intre degetul mare si cel aratator, durerea se duce in sus pana aproape de cot! Daca stiti care este problema va rog sa-mi spuneti.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Problema e de la o intindere prapadita a muschilor, trecand printr-o entorsa, pana la fractura elicoidala (fara rupere completa)
ultima are cea mai mare probabilitate din cauza ca "durerea e cumplita"

poti sa nu te duci la doctor SI SA SUFERI... DEGEABA
sau poti sa te duci la doctor si sa iti rezolve problema, INCLUSIV DUREREA

PS ORICE FRACTURA SE POATE SOLDA CU MOARTE... NO SHlT, tine de faptul ca bucatele de os pot ajunge in fluxul sanguin si apoi pot provoca un atac cerebral, DA, E MICA PROBABILITATE, DAR EXISTA, iar doctorul iti da un tratament care sa previna asta!

1 răspuns:
| IonAlexandru3794 a răspuns:

Probabil iti va trece nst da cu alifie ia buline si vezi in urmatoarele zile daca te va mai durea. Daca tot si tot te doare du-te la doctor nu te ascunde de parinti.