| Mia999 a întrebat:

Bună ziua. Bunica mea are probleme cu oasele dar nu a mai pățit asa ceva... tremura de frig, o înteapă oasele, e rece si s-a invinetit. Ce pot sa fac? Ce pot sa ii dau sa ameliorez? E foarte încăpățânata si nu vrea la spital. Pentru ca a avut o operatie la cap si nu a decurs bine iar de atunci ii este foarte frica de spital. De la ce ar putea fi? Ce pot sa ii fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Sa o duci la spital. Insista.
Nu ai ce ii face.

| Peridava a răspuns:

Cheama ambulanta. Nu trebuie sa o duci tu.