| PaulLika a întrebat:

Buna ziua cam de duminica am pulsu mare si sunt agitat, am fost la urgente si mi-a facut ekg, analize etc. mi-a dat niste medicamente pentru puls. Am tot citit pe internet nu poate safie aniexitate? Am facut sport de la 6 ani si de cateva luni m-am lasat. ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Reapuca-te de sport! Ajuta sa scapi de panica, anxietate, depresie!

| PaulLika explică (pentru Violleta2022):

De mic am fost invatat cu sport si acum n am mai facut de vreo 3 4 luni nu poate sa am prea mult energie?

| Violleta2022 a răspuns (pentru PaulLika):

Daca ai prea multa energie inseamna ca poti sa te mai apuci de ceva, dar sub nici o forma energia nu-ti da anxietate si panica, astea sunt probleme de psihic labil, de depresie.

| Freya1 a răspuns:

Posibil sa suferi de atacuri de panica.
Si anxietatea poate fi o cauza dar depinde de ce simti mai exact atunci.Cauta pe internet despre atacuri de panica si anxietate si vezi care este mai aproape de starile tale. Cert este ca nici atacurile de panica si nici anxietatea nu apar de la vreun organ ci de la psihic iar medicamentele care ti le va prescrie medicul posibil doar sa te moleseasca altceva...
Daca sunt atacuri de panica sau anxietate mai bine trateazo natural

| PaulLika explică (pentru Freya1):

Sper sa nu am nici una din ele, maine ma duc sa fug un pic poate imi revin

| Freya1 a răspuns (pentru PaulLika):

Stai linistit ca si de le ai esti la inceput si poti sa scapi de ele.Te ajuta sa iti ocupi timpul si sa socializezi

| PaulLika explică (pentru Freya1):

Sper sa nu fie nici una din ele, maine ma duc sa fug un pic poate imi revin