| simplescu a întrebat:

Cautand un probiotic mai accesibil ca pret, am gasit un produs ce pare bun daca e sa ne luam dupa prospect. Insa sunt cam reticent in privinta producatorului.
Produsul este acesta: DIGMAX, iar producator BIO-DIS.
http://www.verrde.ro/......0-cps.html
sau
http://www.magazin-naturist.ro/......ule--25541
Producatorul am vazut ca e din Spania, dar nu stiu cat de multa incredere pot avea in produsele acestea.
Le-a incercat cineva? Sunt bune? Sau mai bine sa merg pe variantele clasice - Eubiotic, Linex?

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine apeleaza la cele cunoscute de tine...
Eu am folosit Linex...
Cere un sfat la medicul de familie.
O zi buna happy

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Iaurt, kefir... Sunt ieftine. Nu doar pastilele sunt probiotice.

| vocea a răspuns:

Beneficii

Contribuie la reducerea cu până la 60% a incidentei diareii cauzate de antibiotice1, 2,3
Facilitează tratamentul episodului diareic1, 2
Reduce riscul instalării episoadelor diareice cauzate de germeni nosocomiali.
Cantitatea zilnică recomandată pentru adulţi este de 1-2 capsule EUBIOTIC®. Capsulele se administrează cu o cantitate suficientă de lichid aflat la temperatura camerei, preferabil în timpul meselor. Nu se recomandă administrarea EUBIOTIC® cu lichide fierbinti sau cu alcool, deoarece acestea ar putea să scadă eficacitatea produsului.

Ce am scris mai sus este pentru Eubiotic, Linex.

Paste iarba pe care o cunosti, mergi pe traditional.