Întrebare recomandată | SweetCherry a întrebat:

Ce pastile recomandati pentru invatat? Si in ce perioada ar trebui sa iau tinand cont ca am bacul in vara urmatoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pastilele pe care le recomand si functioneaza sunt : cititul, repetatul, exersatul.

| Narcis2007 a răspuns:

Pastilele nu isi fac efectul...invata din timp, nu in ultimele saptamani si nu vei avea probleme

| neutrino a răspuns:

Pastilele nu sunt indicate si nici nu pot tine loc unui studiu permanent.

| vocea a răspuns:

Incearca fara medicamente, totusi daca vrei este memo plus pentru memorie, dar mai bine inveti putin si logic decat aiurea succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consuma mai multa circulatia sangelui care face bine la creierul de ciocolata.

| ShadoWCrist a răspuns:

Iti recomand MemoPlus.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim191 a răspuns:

Lecitina

| Pocahontas6 a răspuns:

Fructe si legume! Cu ce te hranesti, aia esti! Incearca oua de prepelita, nuci, etc. Succes!

| LiviuCLA a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu iei medicamente. Eu am auzit ca 1 bucata de ciocolata pe zi ajuta foarte mult la invatat, adica la retinerea rapida.
Bafta!

| dia16 a răspuns:

Pulberea de Maca este geniala.se gaseste la plafar si se ia cu 2, 3 luni inainte de examen.

| HopTzop a răspuns:

Nu-ti recomand pastile. Ce iti pot recomanda este sa iti planifici din timp ce sa inveti si cum sa inveti.