| WildLatte a întrebat:

Curand o sa plec in concediu la o statiune cu bai termale, dar fix ziua in care ajung trebuie sa-mi vina menstruatia. M-am gandit sa folosesc ob, deoarece nu vreau sa stau toata ziua in camera, dar sunt virgina si mi-e frica sa-l introduc. Sunt stresata ca o sa ma doara sau e posibil sa ma lovesc cum e prima data. Ceva sfaturi ca sa reusesc sa scap de teama si cum sa-l introduc usor si corect fara durere mi-ar prinde bine. Si as mai avea o intrebare... cum stiu cand e suficient de plin incat fie nevoie sa-l schimb? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, chiar folosind OB nu poti intra in piscina, este complet interzis, foarte neigienic si periculos pentru toti ceilalti. Poti intra cu OB in apa marii, unde cantitatea de apa este uriasa si nu pui pe nimeni in pericol. Dar in piscina este complet interzis.