| Ccclllaaammmaaa a întrebat:

Buna ziua, daca am fost victima intr-un accident rutier cu leziuni usoare e ok sa depun plangere sa ma despagubeasca asiguratorul? In cazul in care am pierdut zile de munca si merg cu certificat medico legal, mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oare ai chemat politia sa constate accidentul?
Daca ai de gand sa ceri despagubiri ia in calcul ca ar putea fi niste termene de depunere.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, 60 de zile.

| Ccclllaaammmaaa explică (pentru anonim_4396):

Politia nu a fost la fata locului, a doua zi vazand ca nu imi trece durerea am mers la spital si acolo i-a anuntat pe cei de la politie

| AnnaV a răspuns:

Bună, da, te pot ajuta sa obții despăgubiri din polița RCA. 0770833169 Partener cu Casa de Avocatura București