| anonim_4396 a întrebat:

Daca in data de 21 ianuarie a fost ultima zi de menstruatie, in ce data pot face un test de sarcina sa fie concludent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acestea sunt rezultatele pe baza informatiilor furnizate:

Urmatoarul ciclu menstrual este asteptat sa inceapa in data de February 18, 2020.

Urmatoarea perioada fertila este cuprinsa intre datele February 02, 2020 si February 06, 2020.

Daca ramai insarcinata in aceasta perioada, data probabila a nasterii va fi October 27, 2020.

https://euromaterna.ro/......latiei.php

| gdsjdpUAS a răspuns:

La fel am ai eu, azi am făcut un test barza care se poate face cu cinci zile înainte de menstruație, eu având o zi întârziere și am doua liniuțe dar una e cam stersă.

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru gdsjdpUAS):

Scz acum am văzut ca e 2020

| amfivolos a răspuns:

Depinde de testul de sarcină, sunt unele care depistează sarcina cu 5 zile înaintea următoarei menstruații. Dar, în general, după 2 săptămâni de când ar fi trebuit să vină menstruația (de ex. dacă trebuia să vină pe 18 februarie și ai ciclul menstrual de 28 de zile, atunci fă-l pe 3 martie).