| Dana_Mihai_1975 a întrebat:

Daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu o problema de sanatate cu care ma confrunt de 2 ani de zile.Am o tuse de 2 ani care nu ami mai dispare.Am fost la Ploiesti la un Spital mi-au spus ca am alergie am urmat tratament 1 an de zile, am vazut ca nu ami trece am mers la Bucuresti si acolo mi-au spus ca nu am alergie ca am hernie hiatala si de aceea tusesc.Am urmat apoi tratament pentru hernie hiatala cu regim dar degeaba.Am mers sa ma operez la PLOIESTI la spital si mi s-a spus din nou ca hernia exista dar nu tusesc de la ea acum tusesc de la alergie si nu m-au operat.Nu stiu incotro sa o iau.Va rog daca cunoasteti un dr foarte bun pe alergologie in BUCURESTI spuneti-mi si mie.Nu mai rezist nu stiu de la ce tusesc(tusesc si cand mananc,si la diferente de temperaturi, abur,. noaptea ma inec in somn daca nu dorm pe o perna inalta, multe.)Ajutati-ma va rog.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana_Mihai_1975 explică (pentru alessia5158):

Multumesc pentru sfat.

| alessia5158 a răspuns (pentru Dana_Mihai_1975):

Cu placere!--- cred ca este o solutie mai buna decat sa faci "turism" de la un cabinet la altul, de la un specialist la altul si fiecare sa isi dea cu parerea strict numai pe domeniul lui.Institutul are mai multe sectii clinice, majoritatea medicilor sunt medici primari(primariatul indica un plus de experienta in specialitate)---vezi in liste:http://www.marius-nasta.ro/sectii-pneumologie
Cauta sa te internezi ---iti vor face toate investigatiile clinice si paraclinice necesare stabilirii diagnosticului si inceperii tratamentului initial.Nu va ma trebui "sa orbecai "singur si de capul tau de la un spital la altul, de la un specialist la altul!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
La un medic pneumolog ai fost?
Dupa cele relatate de tine, se pare ca ai inceput de astm, daca nu il ai declansat deja.
Fa analize la plaman si sa vada medicul pneumolog de ce ai acele stari.
Eu am aceste stari si am astm.sad
O seara bunahappy

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Te-as sfatui sa mergi aici: http://aura-vita.ro/

Este o abordare diferita fata de cea spitaliceasca.