| danielaelenadaniela a întrebat:

De 2 zile mananc numai pepene rosu! Creeti ca dupa intreruperea dietei voi asimila din nou kilogramele? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oliviaaa a răspuns:

Nu. nu cred. nu are calorii. eu nu prea ma pricep dar nu cred ca e ste ceva rau in asta. din contra mincind pepene rosu poti sa ridici lichidul din corp. succes, nu-ti fa griji nu are nimic

7 răspunsuri:
| mya_1054 a răspuns:

Orice dieta ti,cand revii la normal cu alimentatia,te ingrasi mai tare,e efectul eu-eu,(vad ca nu imi da voie sa public corect dar sper sa se inteleaga,y si o)chiar daca e pepene,in primul rand privezi organismul de cele necesare,vitamine,minerale,proteine,care daca le combini corespunzator si echilibrat,vei slabi treptat si bine,adica alege un mod de alimentatie sanatoasa, de ex nu combina proteinele cu carbohidratii, nu manca grasimi, nu prajeli in exces, nu manca mult deodata, alege un stil de viata sanatos astfel incat sa nu privezi organismul de cele necesare bunei functionari.

| Elvina a răspuns:

Mai mult ca sigur. Fructele in exces sunt ca dulciurile. Mergi la un nutritionist. O dieta tinuta asa nu duce decat la ingrasare. Bafta!

| alinadianaaa a răspuns:

Mama mea a mancat timp de 3 saptamani numai pepene rosu si pus 4 kg pe ea in loc sa slabeasca.Pepenele are continut minim de zahar.Eu ti-as recomanda sa incerci o dieta numai cu apa INTR-O LUNA SLABESTI 7 KG

| danielaelenadaniela explică (pentru alinadianaaa):

Eu sincer am slabit 3 kg.l-am tinut doar 3 zile. dar vreau sal reiau. poate depinde si de organism :*

| alinadianaaa a răspuns (pentru danielaelenadaniela):

Ok...succes

| danielaelenadaniela explică:

Va multumesc f mult pentru raspunsuri

| danielaelenadaniela explică:

De luni ma apuc de o dieta spusa de o prietena ce tine o saptamana. o sa o postez, poate va fi de folos cuivahappy