| MariusXR45 a întrebat:

Buna ziua!
De 3 zile ma doare testiculul stang, e putin umflat si cam tare. Cand ma ridic din pat ma doare toata partea stanga cu tot cu testicul, imi este cam frica sa ma duc la doctor, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Daca ai torsiune de testicul si nu ajungi urgent la medic ramai fara el.

http://www.cdt-babes.ro/articole/torsiunea-testiculara.php

| patrik986 a răspuns:

Probabil ai torsiune de testicul, crede-ma du-te urgent la medic! Risti sa ramai fara el, nu iti fie rusine, am patit-o pe pielea mea.Este extrem de dureros dupa cateva ore.

| PIPER23 a răspuns:

Eu zic sa inceapa sa iti fie frica sa stai asa fara sa nu faci nimic. Mergi la doctor ca un om normal care are o durere, crede'ma ca o varianta mai buna si mai sigura nu exista.