| IHateMath71 a întrebat:

De 4 luni am un ganglion submandibular (jugulodigastric) inflamat de aproximativ 1 cm - masurat la ecografie, in urma analizelor recomandate de catre medicul ORL doar ASLO a iesit 400 si am urmat tratament cu antibiotic timp de 7 zile. Problema este ca ganglionul a ramas acolo si uneori ma doare si simt ca imi amorteste toata partea dreapta a fetei si s-au marit si papilele gustative de la baza limbii care are o culoare albicioasa. De asemenea am tot timpul senzatia de ceva in gat. Alte probleme de sanatate sunt un chist pe glanda tiroida si protuzii cervicale de la C3 la C6. Am fost si la stomatolog care a zis ca nu vede nici o problema, insa nu am efectuat o radiografie.
Va rog sa imi spuneti daca este ceva grav si de asemenea ce pot face in continuare, care este cauza inflamarii acestui ganglion.
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la medic.

| sierra1 a răspuns:

Măi matematicianule ( IHateMath71 ) du-te la medic dacă ții la sănătatea ta