| Ohnny18 a întrebat:

Buna ziua!
De aproximativ 2-3 zile mi s-au inflamat (umflat) gingiile din spatele maselelor si ma doare destul de mult mai ales cand mananc...ce-mi recomandati sa fac? Avand in vedere ca la ultima vizita la stomatolog nu a avut efectiv ce sa-mi faca pentru ca dintii si gingiile sunt in stare perfecta si de asemenea tin sa mentionez ca igiena orala zilnica este atinsa cu succes.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să le masezi cu un deget curat.
Să le tratezi cu ceai de mușețel.
Gingiile nu sunt în stare perfectă dacă sunt umflate, acolo este puroi.
Alt stomatolog.