| Georgiana1620 a întrebat:

De aproximativ 3 luni am stare de greata in fiecare zi si un nod in gat. Analizele sunt bune. Mentionez ca am nisip la rinichi si fierea este obosita. Imi spune cineva daca a mai avut aceste simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am asa simptome. Am greata dimineata, arsuri în gât și analizele sunt bune. Nu este o greata severă, nu am comitat niciodată, dar ma neliniștește prezența ei. Esti băiat sau fata? Mie câteodată imi este greata, dar dimineata și uneori și pe timpul zilei, acum vad ca de vreo 5 zile nu mai am problema asta. Mergi la medicul de familie!

| Georgiana1620 explică (pentru anonim_4396):

Baiat. Am fost si la medicul de familie. Am facut azi si analizele pentru Giardia si Helicobacter, acestea fiind negative.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana1620):

Și eu sunt fata și la fel, nu am nici eu Giarda sau Helicobacter Pylori.

| Georgiana1620 explică (pentru anonim_4396):

Ai dus analizele la medicul de familie sa le citeasca? In cazul meu, se pare ca pe analize la giardia si heli scrie Negativ dar cica sunt pozitive.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgiana1620):

Da, pai daca sunt pozitive de asta ai asa simptome

| oz_1736 a răspuns:

Cat timp ai probleme cu fierea vei avea si stari de greata. Fii atent ce mananci si ce bei ca sa-ti dai seama ce iti provoaca greata si ce nu. Si ia-ti tratamentul pentru fiere. Sanatate

| Georgiana1620 explică (pentru oz_1736):

Multumesc! Am tratament pentru 2 saptamani. Sa vad dupa el daca ma simt mai bine.