| Aldutssss31 a întrebat:

Buna ziua.De câteva luni am observat ca am unele zile în care, chiar dacă beau 2, 3 litri de apă urmez foarte putin(100-200 ml pe zi). Uneori am si usturimi la urinare si ma gandesc sa nu fie Doamne fereste insuficienta renala sau ceva grav pentru ca eu am avut destule infecții urinare de-a lungul timpului.Am zile în care urinez normal dar chiar și asa, sunt speriată. Voi merge la medic dar până atunci as vrea sa stiu daca chiar poate fi ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic urgent! Poate fi retentie de apa!

| romeo78 a răspuns:

Câtă inconștiență pot avea unii oameni cu starea lor de sănătate.
Auzi, câteva luni. Și cât timp aveai de gând să mai stai?
Odată era nasol rău de tot sistemul de sănătate. Acum măcar, mai există și sistem privat de sănătate care lucrează cu casa de sănătate și are gratuite analize medicale.
Ai o infecție la rinichi. Cât de gravă? Dumnezeu cu mila!
Multă sănătate, dar organismul tău când îți mai dă semne de boală nu sta cu lunile sau să iei tratament după ureche.
Mergi la un doctor, doi, dacă primul nu te anută.
Grăbește-te, căci în curând e posibil iar să închidă spitale, clinici medicale etc.

| Vântulalb a răspuns:

Nu transpiri? Poate asa elimini apa.
Dar daca ai usturimi la urinare, mergi urgent la medic.